Pas de Loup // Kurtun ayak izinde
Her büyük şehirde olduğu gibi Paris'te de yenilik arayışı içinde olanlar bir şey moda olmaya görsün hemen üzerine atlayıverirler.

Son zamanlarda bu ilgiden en çok nasibini alanlar da mantar gibi çoğalan kokteyl barlar. İyisinden kötüsüne, salaşından havalısına Paris'in dört bir yanını saran bu kokteyl barlara en son katılanlardan biri de Pas de Loup.Fransızca “fark ettirmeden, ayak ucunda yürümek” anlamına gelen Pas de Loup (kurt adımı), sessizce ama emin adımlarla kendine Paris gece hayatında bir yer edinmeye başlayan bu mekana çok da güzel uyuyor.Cirque d'Hiver'in iki dükkân yanına konumlanarak, son zamanların en popüler bistrosu Clown Bar ile komşu olma şerefine ulaşmış Pas de Loup'nun başarısının altında sadece kokteyleri yatmıyor. Özgün kokteyl tarifleriyle tapas tarzında az porsiyonlarla sunduğu leziz yemekleri bir araya getirmeyi başaran mekân benzerleri arasından sıyrılmış.

Menüde kokteyler dışında dikkatimizi çekenler arasında “Pairings” var. Kokteyl ve yemeğin birbirine uyum göstermesine dikkat ederek tasarlanan ikililer (mesela Aquavit ile hazırlanmış Fisherman's Vice ve hindistan cevizi sütünde pişirilmiş kişnişli balık kroketleri) her barda bulamayacağınız enteresan seçenekler. Canınız sıcak yemek çekmediyse de bir tabak İspanyol jambonu “pata negra” yahut ılık ekmek üzerinde servis edilen “bruschetta”'lardan sipariş verebilirsiniz.Eğer ne içeceğinize karar veremiyorsanız, La Candeleria'dan tanıdığımız Amanda ve Denis sizlere özel bir kokteyl sunabilir. "Ben öyle çok karıştırmayı sevmiyorum" diyorsanız da kendilerinden güzel bir şarap tavsiyesi alabilirsiniz.

Adres: 108, rue Amelot 75011 // +33 9 54 74 16 36
Web sitesi: http://www.pasdeloupparis.com/


Hakkımızda
İletişim
Instagram